آرشیو اخبار

مادر و جنین را قرآنی بار بیاوریم

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مادر و جنین را قرآنی بار بیاوریم

پیاده کردن بهترین شیوه آموزش قرآن کریم با طرح بالای فرشته در مؤثرترین دوره آموزشی 

سید محمدحسین موسوی ریشهری، ​مدیر مرکز قرآن و تحقیقات بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن، گفت: با طرح لالای فرشته، بهترین شیوه ی آموزش قرآن را در موثرترین دوره ی آموزشی پیاده کردیم.
ایشان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز، درباره طرح لالای فرشته، اظهار داشت: بهترین دوره ی آموزش و یادگیری برای یک انسان، از حدود چهارماهگی تا سه سالگی است چرا که حالات و هیجانات و سکنات مادر بر روی جنین بسیار موثر است.
وی ادامه داد: در این دوره که موثرترین دوره ی آموزشی است، ضمیر ناخودآگاه جنین این آمادگی را دارد که همچون یک حافظه کامپیوتر، همه چیز را ثبت و ضبط کند.
تاکنون هیچ گونه شکایتی از خریداران محصولات خود نداشته ایم و بچه های زیادی هستند که با استفاده از این طرح، حافظ قرآن و یا مسلط به دو یا سه زبان شدند
مدیر مرکز قرآن و تحقیقات نمایشگاه قرآن با اشاره به طرح لالای فرشته، افزود: هدف از این طرح آموزش مفاهیم و زبان ها با اولویت زبان قرآن به جنین است. ما تمام عواملی را که منجر به در معرض آموزش قرار گرفتن جنین و نوزاد می شود را شناسایی کردیم و در یک پک آموزشی خود قرار داده ایم.
این فعال فرهنگی با اشاره به جزئیات این طرح، گفت: این پک شامل یک دی وی دی آموزشی برای مادر و یک شکم بند است که توسط یک قطعه ی ضبط کننده ی صدا، قرآن را کلمه به کلمه و با معنی به مادر و جنین آموزش می دهد.
وی ادامه داد: تاکنون هیچ گونه شکایتی از خریداران محصولات خود نداشته ایم و بچه های زیادی هستند که با استفاده از این طرح، حافظ قرآن و یا مسلط به دو یا سه زبان شدند.
مدیر مرکز قرآن و تحقیقات نمایشگاه قرآن با اشاره به ایده ی اصلی این طرح، ادامه داد: ما دیدیم که در آمریکا، مشابه این طرح را برای فرزندان خانواده های ثروتمند و رجل سیاسی انجام می دهند و وقتی که نوزاد متولد می شود، دارای هوش بسیار بالایی است. با الهام از این طرح، ما این کار را با اولویت آموزش قرآن شروع کردیم.
در غرب تاثیر پخش موسیقی بر رشد گیاهان ثابت شده است. حتی در استرالیا برای گاوها موسیقی پخش می کنند تا شیرشان بیشتر شود. مسئولین ما برای این ها به به و چه چه می کنند، اما وقتی ما همین طرح را پیاده کردیم، نه حرف ما را باور کردند و نه به ما هیچ بودجه ای دادند
موسوی با انتقاد از مسئولین فرهنگی کشور، افزود: در غرب تاثیر پخش موسیقی بر رشد گیاهان ثابت شده است. حتی در استرالیا برای گاوها موسیقی پخش می کنند تا شیرشان بیشتر شود. مسئولین ما برای این ها به به و چه چه می کنند، اما وقتی ما همین طرح را پیاده کردیم، نه حرف ما را باور کردند و نه به ما هیچ بودجه ای دادند.
وی خاطرنشان کرد: گویا باور واقعی به قرآن وجود ندارد چرا که اگر باور واقعی به قرآن وجود داشت، نمایشگاه آنقدر سمبلیک نبود. بسیاری از طرح های قرآنی هستند که به آن ها هیچ گونه توجهی نمی شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران دانشجوئی ایران

اوقات شرعی

شبکه های اجتماعی

 شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ایتا، گپ و واتساپ (شماره ۰۹۳۸۱۷۵۷۷۵۱) با ما در تماس باشید.

درباره ما

سیدمحمدحسین موسوی ریشهری، مبتکر طرح قرآنی لالای فرشته، آموزش حفظ قرآن قبل از تولد

آخرین تألیف

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

موقعیت ما

شهررى، باقرشهر، خ ١٥ مترى غربى

۰۲۱۵۵۲۲۲۸۶۶

۰۹۱۹۲۲۲۹۴۰۲