لالای فرشته

تاثیر تغذیه بر ضریب هوشی

میوه‌هایی كه هوش و حافظه ی مغز را افزایش می‌ دهند، شامل موارد زیر است:

سیب

سیب یكی از بهترین میوه های معجزه آسا است، كه هم خاصیت خنثی كردن سم را دارد و هم قدرت غذایی. به علت داشتن مواد قلیایی، اسید اوریك را حل می كند و برای معالجه ی مرض چاقی بسیار مفید است. به علت داشتن فسفر، تقویت كننده اعصاب و مغز است. سیب به علت دارا بودن ویتامین های A ، B و C و املاح سودمندی مانند كلسیم، فسفر، منیزیم، آهن، پتاسیم و سدیم برای همه ی سنین به خصوص بچه ها مفید می باشد.

سیب با خستگی، فشار ذهنی و كمبود مواد معدنی مبارزه می كند. تقویت كننده ی اعصاب و عضلات و دشمن سرسخت بوی بد دهان و آرامش دهنده ی قلب است. بوییدن و خوردن سیب موجب نشاط، شادی، تقویت حافظه و سلسله ی اعصاب می گردد.

سیب قرمز بیشتر از سیب سفید مفید است؛ البته به شرطی كه تازه باشد.

انگور

انگور دارای پتاسیم است كه موجب احساس شادی می شود. از طرف دیگر حاوی فسفات زیادی است كه غذای مغز و سلسله ی اعصاب می باشد و هم چنین باعث ازدیاد هوش و حافظه می گردد.
انگور به علت داشتن منگنز، عامل رشد نیز محسوب می شود، چهره را روشن می كند و غذای مناسبی برای سلسله ی اعصاب به شمار می رود. این میوه ی خوشمزه باعث تقویت نیروی عضلانی می گردد.

انگور، جوانی دوباره ای به فرد می بخشد، ذهن را فعال و عضلات را قوی می سازد. خواص رادیو اكتیو دارد و از سقط جنین جلوگیری می كند.

انار

خوردن انار، معده را دباغی كرده و ذهن آدمی را نیرو می بخشد و موجب تقویت حافظه می گردد.

چون انار قادر است معده و روده ها را پاك كند، لذا جدار روده را برای دفاع و دور نمودن ویروس ها آماده می سازد. بنابراین سموم به خون و قلب نمی ریزد و قلب رونق و حیات تازه ای می یابد و به این طریق سلول های كبد را فعال می كند.

هم چنین باعث دفع اوره و كلسترول و سموم دیگر می گردد.

آب انار، در حفظ تعادل مایعات بدن به خصوص خون، نقش مهمی دارد؛ چون املاح آب انار با مواد آلی تركیب شده، زود جذب می شود و در بیماری راشیتیسم، كم‌خونی، ضعف اعصاب و تقویت عمومی بدن بسیار موثر است.

اگر خانم های باردار در این دوران انار مصرف كنند، بزرگترین خدمت را به فرزند آینده ی خود كرده اند؛ چرا كه علاوه بر جلوگیری از ویار و نیز تقویت مادر، به رشد آینده ی كودك هم كمك می كند. انار خون ساز است. در موقع مصرف، زدن كمی گلپر علاوه بر بوی مطبوع به هضم آن نیز كمك می كند؛ ناگفته نماند انار مقوی روح و ذهن است.

انجیر

انجیر به علت داشتن كلسیم و فسفر فراوان سبب رویش استخوان ها و رشد كودكان می گردد. ویتامین های آن موجب تقویت چشم می گردد. عناصر موجود در آن باعث تعادل اعمال حیاتی بین اندام ها و بدن می شود.

انجیر منبع تولید انرژی است. انجیر خشك قدرت غذایی فراوانی دارد. هم چنین انجیر، مقوی مغز و اعصاب است.

مصرف غذاهای كنسرو شده در دوران بارداری، هوش و تربیت پذیری كودكان را كاهش می دهد.

غذاهای كنسرو شده از مواد مصنوعی خوش طعم كننده و نگهدارنده برخوردارند كه نه تنها مواد مغذی ندارد بلكه باعث اختلال در تولید سلول های مغزی می شود.

مصرف غذاهای ناسالم توسط مادران كه بیشتر ناشی از بی توجهی و عادات غلط غذایی و فرهنگی است، موجب می شود كه سن یادگیری و تربیت پذیری كودكان به دلیل تامین نشدن سلول های مغزیشان از نظر ویتامین و پروتئین، افزایش یابد.

خوردن جگر کباب شده و شلغم (هر چند برخی مادران از خوردن این ها پرهیز می کنند!) به همراه دیگر غذاها از جمله آبگوشت، سیرابی، كله پاچه و سبزیجات موجب تغذیه، تكثیر و ماندگاری دائم سلول های مغزی و استحكام استخوان مادر و جنین می شود.

برنج كته ساده، ماست، كشك و سبزیجات از ارزان ترین، مقوی ترین و در دسترس ترین منبع غذایی برای مادران باردار می باشد.

تاثیر تغذیه بر ضریب هوشی (IQ)

فقط با چند دستور ساده، ضریب هوشی (IQ) كودك خود را 22 درجه افزایش دهید و یا مواظب باشید ضریب هوشی كودك شما 22 درجه كاهش پیدا نكند. شما فقط تا سن 2 سالگی كودك فرصت این كار را دارید، بنابراین هر روز از دو سال اول زندگی، یك روز طلایی برای كودك شما محسوب می شود. در این دوره وظیفه سنگینی بر دوش پدر و مادر می باشد كه علاوه بر تأثیر بر ضریب هوشی كودك، سلامتی جسمی و روحی او را هم در همین دو سال شكل دهند.

بر اساس تحقیقات جدیدی كه صورت گرفته، ضریب هوشی كودك از زمان بارداری مادر تا سن 2 یا حداكثر 3 سالگی شكل می گیرد و در این میان تغذیه صحیح مادر قبل از بارداری و در طی آن، تغذیه كودك با شیر مادر و تغذیه صحیح كودك تا سن دو سالگی به ترتیب زیر در ضریب هوشی او مؤثر می باشد:

1- كمبود آهن 9 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد.

2- محرومیت از شیر مادر 8 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد.

3- تولد با وزن كم 5 درجه ضریب هوشی را كاهش می دهد.

همه موارد بالا تلفیقی است از تغذیه صحیح مادر و كودك. اگر مادر در دوران بارداری تغذیه كافی و مناسبی نداشته باشد، منجر به تولد كودك با وزن كم خواهد شد. ضریب هوشی كودك از زمان بارداری مادر تا سن 2 یا حداكثر 3 سالگی شكل می گیرد.

در جهان 2 میلیارد نفر از كمبود آهن رنج می برند. پس لازم است مادران قبل از حاملگی و نیز حین حاملگی با انجام آزمایش لازم از میزان آهن خود مطلع باشند و در صورت نیاز قبل از حاملگی، فقر آهن خود را درمان نمایند.

در قدم بعدی باید توجه شود كه كودك با شروع تغذیه تكمیلی، آهن كمكی دریافت كنند و چون معمولاً شربت ها و قطره های آهن موجود كمی بد مزه می باشند، مادران به شربت های تجارتی مختلفی روی می آورند، ولی غافل از این كه هیچ كدام از این شربت های خوشمزه معمولاً نیاز كودكشان را تأمین نمی كند. به نمونه های زیر توجه فرمایید:

نیاز روزانه كودك 400 واحد ویتامین D و 1500 واحد ویتامین A و 10 میلی گرم آهن می باشد. در صورتی كه:

1- شربت سانستول كه به صورت فراوان استفاده می شود، فقط 100 واحد ویتامین D و 1500 واحد ویتامین A داشته و هیچ گونه آهن قابل جذبی ندارد. پس واضح است كه به هیچ عنوان نیاز فرزند شما را تأمین نمی كند، ولی شما می توانید با اضافه كردن 300 واحد ویتامین D و 10 میلی گرم آهن به آن از این شربت به عنوان یك داروی با مزه خوب استفاده نمایید.

2- شربت فرو گلوبولین: كه معمولاً به جای آهن استفاده می شود. در 5 سی سی از این شربت، فقط 5 میلی گرم آهن آن هم از نوع نامعلوم (قابل جذب یا غیر قابل جذب) وجود دارد.

3- قطره MIM: فقط 200 واحد ویتامین D داشته و 1000 واحد ویتامین A (بیشتر از نیاز) و فقط 2 میلی گرم آهن دارد (نیاز كودك 10 میلی گرم می باشد).

و بقیه موارد كه گفته نمی شود. ولی قابل ذكر است كه تا به حال هیچ دارویی ساخته نشده كه هم خوشمزه باشد و هم نیازهای كودك را تأمین كند. پس مادران عزیز سعی كنند با هر ترفندی كه شده قطره آهن یا شربت آهن كودك را (حتی شده به زور) به كودك بخورانند و توجه كنند كه كاهش یا افزایش 9 درجه ضریب هوشی می تواند زندگی كودك شما را متحول كند.

تغذیه صحیح مادر قبل از بارداری و در طی آن، تغذیه كودك با شیر مادر و تغذیه صحیح كودك تا سن دو سالگی در ضریب هوشی او مؤثر می باشند.

دادن شیر مادر هم همان طور كه دیدید 8 درجه در ضریب هوشی مؤثر می باشد. مادران باید مواظب باشند به آسانی و به دلایل عجیب و غریب كودك خود را از شیر مادر و 8 درجه ضریب هوشی بی بهره نگذارند.

حتی دیده شده نوزادانی كه شیر خشك می خورند، در صورتی كه شیر خشك را از دست مادر خود بخورند، ضریب هوشی بهتری نسبت به كودكانی دارند كه شیرشان را از دست افراد دیگری خورده اند.