لالای فرشته

اطلاعات قبل بارداری

ریشه ای ترین عامل در تربیت نسل سالم متخلق بودن هر فرد به آداب اسلامی و سنن نبوی می باشد.

چرا که یک انسان سالم می تواند مربی نسل سالم و ضامن امنیت روح و روان پاک و بی آلایش برای فرداها باشد. بنابراین اهمیت پاک بودن در جوانی بر کسی پوشیده نیست. و باید قبل از فکر کردن به هر گزینه ای درون خود را از رذالت گناه و آلودگی های دنیوی و هر آنچه که موجبات نقمت و غضب الهی و دور شدن از ائمه می باشد تزکیه و پاک کنیم.

اما شما اگر از هم اکنون تصمیم به عوض شدن گرفته اید و می خواهید گذشته را جبران کنید اصلا نگران نباشید هنوز هم وقت باقیست و دیر نشده.

درب توبه و انابه همیشه به روی بندگان باز است. رب ودود آنچنان نامه اعمال را پاک می گرداند گویا از مادر زاده شده ای.

پس امیدوارانه رو به سوی خدایت کن و خالصانه و عاجزانه طلب آمرزش از درگاه ربوبیش کن که قطعا مورد عفو و مغفرتش قرار خواهی گرفت.

همسر خوب ارتباطی مستقیم و تنگاتنگ و حساس در شکل گیری شخصیت فرزند دارد.

حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم می فرماید: بنگر فرزند خود را کجا قرار می دهی که اصل و ریشه اثر گذار است و می فرمایند: برای نطفه های خود محل مناسب انتخاب کنید و از هم شأن خود زن بگیرید.

نظر به اهمیتی که مادر خوب در تکوین شخصیت طفل و پرورش همه جانبه او و در نتیجه بهسازس جامعه دارد در اسلام توصیه شده در انتخاب همسر عفت، اصالت خانواده، تقوا و ایمان زن در نظر گرفته شود.

بخش اعظم سعادتمندی فرزندان توسط مادر پایه ریزی می شود. گفته شده بهشت زیر پای مادران است.

با مرد تندخو و بداخلاق ازدواج نکنید، با شارب خمر ازدواج نکنید، از ازدواج با زن کم عقل بپرهیزید که فرزندش غیر قابل تربیت است.

شایسته است جوانان عزیز علاوه بر آگاهی قبل ازدواج بسیار دعا کنند و مخصوصا در قنوت این دعا را بخوانند: "والذین یقولون ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قره این واجعلنا للمتقین اماما". (سوره مبارکه فرقان، آیه 74)