لالای فرشته

شیر مادر غذای ایده آل برای کودک در شش ماه اول زندگی

شیر مادر غذای منحصر به فرد و ایده آل برای کودک در شش ماه اول زندگی

از لحظه تولد تا پایان 6 ماهگی، شیر مادر به تنهایی تمام نیازهای غذایی شیرخوار را تامین می کند و از 15 روزگی به بعد باید علاوه بر شیر مادر روزانه قطره مولتی ویتامین (25 قطره) یا ویتامین A+D  (بیست قطره) به کودک داد. در این مدت کودک به آب، آب قند و هیچ چیز دیگری به جز شیر مادر احتیاج ندارد. آغوز (شیری که چند روز اول بعد از زایمان ترشح می شود) با وجود اینکه حجم کمی دارد برای تامین نیازهای کودک کافی است همچنین دارای موادی است که کودک را در مقابل بیماری ها و عفونت ها مقاوم می کند. از مزایای دیگر شیر مادر آن است که به راحتی قابل هضم می باشد و ایجاد حساسیت و آلرژی نمی کتد، پاک و تمیز است و کودکانی که شیر مادر می خورند کمتر به بیماری های عفونی و اسهال مبتلا می شوند. شیر مادر ضریب هوشی کودک را افزایش می دهد و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است. در این مدت هر زمان و هر چند بار که کودک تقاضا کند باید شیر مادر در اختیارش قرار گیرد.

ماک، کلستروم یا آغوز، شیر چند روز اول، یک غذای استثنایی برای نوزاد

اولین شیری که مادر در چند روز اول بعد از زایمان تولید می کند آغوز نام دارد که همه نیازهای تغذیه ای نوزاد را تامین می کند. آغوز خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی قوی دارد و مقاومت بدن نوزاد را در مقابل بیماری ها بالا می برد.

از چه زمانی تغذیه با شیر مادر باید شروع شود؟

شیر دادن به کودک باید هر چه زودتر بعد از زایمان شروع شود. ترجیحاً ظرف نیم ساعت اول بعد از زایمان و حداکثر یک تا دو ساعت اول بعد از زایمان باید تغذیه کودک با شیر مادر آغاز شود.

در شش ماه اول زندگی تغذیه کودک با شیر مادر باید انحصاری باشد

تغذیه انحصاری با شیر مادر در شش ماه اول زندگی برای رشد و تکامل کودک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این زمان تغذیه شیرخوار منحصراً با شیر مادر بوده و کودک نیازی به استفاده از هیچ ماده غذایی دیگر حتی آب ندارد و تنها شیر مادر، آغوش مادر، استفاده از آفتاب، قطره A+D و مولتی ویتامین و واکسیناسیون از ضروریات و تامین کننده بخش عمده ای از نیازهای غذایی، جسمی، روانی و عاطفی او می باشد.

شیر مادر از ابتلاء به بسیاری از بیماری ها جلو گیری می کند

در ماه های اول تولد که شیرخوار بیش از سایر مواقع در معرض خطر است، شیر مادر او را از ابتلاء به بسیاری از بیماری ها حقظ می کند. تغذیه با شیر مادر ابتلا به بیماری های اسهالی و عفونت های تنفسی و مرگ ناشی از آنها را به شدت کاهش می دهد. ضمنا از ابتلاء به عفونت های گوش میانی مننژیت و عفونت دستگاه ادرای می کاهد. میزان ابتلا به آسم، اگزما و انواع شیرخوارانی که از شیر مادر استفاده می کنند بسیار کمتر است. به ویژه در خانواده هایی که پدر یا مادر و یا یکی از افراد خانواده مبتلا به نوعی بیماری آلرژیک هستند. تغذیه کودک با شیر مادر نجات بخش است.

ارزش غذایی شیر مادر

چربی و پروتئین شیر مادر بهتر از چربی و پروتئین شیرهای دیگر جذب و هضم می شود. به همین دلیل دردهای قولنجی، جمع شدن گاز، اسنفراغ و حساسیت نسبت به پروتئین در این شیرخواران کمتر مشاهده می شود. ترکیب شیر مادر همراه با رشد شیرخوار تغییر پیدا می کند. چربی شیر مادر در شروع هر وعده شیردهی کمتر است و سپس میزان آن تدریجا بیشتر می شود. این تغییرات کمک بزرگی به سیر نگه داشتن و افزایش وزن شیرخوار می کند.

به سبب ویژگی های شیر مادر، شیرخوار پرخوری نمی کند و خوب وزن می گیرد، در نتیجه مبتلا به چاقی ناشی از مصرف شیر مصنوعی که زمینه ساز بیماری های قلبی و عروقی، مفصلی و دیابت در بزرگسالی است نمی شود. ضمنا در شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می کنند مشکل افزایش کلسترول در بزرگسالی و خطر ابتلاء به بیماری های قلبی – عروقی کمتر است.

چند نکته مهم در تغذیه کودک با شیر مادر:

- نوزاد در روزهای اول کمی وزن از دست می دهد. این پدیده طبیعی است و جای نگرانی نیست و نباید آن را به حساب کمبود شیر مادر گذاشت.

- برای تغذیه کودک با شیر مادر بهتر است از تنظیم هر نوع برنامه زمان بندی شده خودداری شود به محض اظهار تمایل و احساس گرسنگی شیرخوار، تغذیه با شیر مادر در هر ساعت از شب یا روز و به هر مدت که او مایل است، انجام گیرد.

- بهترین راه برای تشخیص کافی بودن شیر مادر، افزایش وزن شیرخوار بر اساس منحنی رشد است که با مراجعه به پزشک یا مراکز بهداشتی درمانی و با وزن کردن ماهیانه شیرخوار این کار میسر است.

- مدفوع شیرخوارانی که از شیر مادر استفاده می کنند شل تر و دفعات آن نیز بیشتر از دفعات اجابت مزاج شیرخواری است که با شیر خشک تغذیه می شود.