لالای فرشته

ضرورت تعریف سبد غذایی خانوار با استفاده از توصیه های اسلام

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به ضرورت تعریف سبد غذایی خانوار با استفاده از توصیه های اسلام گفت: اگر این توصیه ها و دستورات در سبد غذایی خانوارهای ایرانی لحاظ شود آمار روزافزون ابتلا به بیماری های صعب العلاج و خطرناک مهار می شود...

عابد فتاحی، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) با اشاره به اینکه تغذیه ناسالم به عنوان ریشه بسیاری از بیماری ها در اسلام معرفی شده است، افزود: انسان سالم نیازمند تغذیه سالم است که برای دستیابی به این نوع تغذیه باید آن را با فرهنگ اسلامی بارور کرد زیرا این فرهنگ غنی آموزه ها و توصیه های بسیاری برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ها دارد.

وی با اشاره به این‌که جامعه امروز از انواع بیماری ها رنج می برد، افزود: در توصیه ها و دستورات اسلامی مربوط به تغذیه جایگاهی برای مواد مضر سلامت انسان ها همچون سیگار، الکل و افراط و تفریط در خوردن و آشامیدن به چشم نمی خورد و اگر این توصیه ها و دستورات در سبد غذایی خانوارهای ایرانی لحاظ شود آمار روزافزون ابتلا به بیماری های صعب العلاج و خطرناک مهار می شود.

فتاحی با اشاره به فرمایشی از نبی مکرم اسلام در دیدار با جمعی از اطبا در مورد ضرورت توجه به تغذیه، گفت: ایشان می فرمایند: مسلمان مریض نمی شود زیرا به تغذیه خود دقت می کند و از افراط و تفریط در امور می پرهیزد به طوری که فقط در زمان گرسنگی می خورد و پیش از سیر شدن کامل دست از خوردن می کشد... و همه این ها نشان دهنده اهمیت تغذیه در اسلام است که در احادیث و سیره پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم السلام تبلور داشته و نمایان می شود.

وی با اشاره به ضرورت تعریف سبد غذایی ویژه خانوار ایرانی با استفاده از توصیه های تغذیه ای در اسلام، گفت: ما در کشوری اسلامی زندگی می کنیم که همه مراتب و برنامه های آن با بهره گیری از دستورات و آموزه های اسلامی تدوین می شود و تعریف سبد غذایی ویژه خانوار ایرانی نیز از این اصل مستثنی نیست.

فتاحی با اشاره به اینکه تعریف سبد غذایی ویژه خانوار ایرانی در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار دارد، افزود: نظارت بر سبد غذایی خانوار از زمان تولید تا مصرف، تعریف مسئولیت و تعهد برای تولیدکنندگان و فروشندگان مواد غذایی نسبت به تولید و ارائه مواد غذایی سالم، ایجاد فروشگاه های زنجیره ای مواد غذایی سالم و غنی سازی مواد غذایی تولید شده از تمامی پروتئین‌ها و… از جمله مواردی است که در این سبد غذایی مورد توجه قرار می گیرد.

عابد فتاحی: هیچ حرامی در دین اسلام منع نشده است مگر دارای مضاری برای انسان باشد پس رعایت واجبات و محرمات اسلام، سلامت جسم و روح را برایش به ارمغان می آورد و برای دستیابی به سلامت جسم باید از تغذیه سالم که بر اساس فرهنگ اسلامی بارور شده است بهره مند شویم.

وی افزود: در حال حاضر تولیدکنندگان، بدون توجه به کیفیت مواد اولیه‌ و عواقبی که در برخی موارد برای سلامت افراد در بر دارد به تولید مواد غذایی مبادرت می کنند که باید این موارد با تعریف مسئولیت هر یک از بخش های تولید و عرضه مواد غذایی خانوار ایرانی مورد توجه قرار گیرد تا شاهد روزافزون ابتلا به انواع بیماری ها در کشور نباشیم.

فتاحی با اشاره به اینکه روح و جسم بر یکدیگر اثر می گذارند، افزود: عمل به واجبات و پرهیز از محرمات، اعتقاد و توکل به باری تعالی، حرکت بر مسیری که قرآن برای انسان ها ترسیم کرده است، بی توجهی به تعلقات مادی و حرکت بر مدار ایمان، دستگیری از دیگر افراد جامعه و نیازمندان، راستگویی و پاکدستی انسان‌ها را از ابتلا به بیماری ها محفوظ می دارد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت حلال و حرام های دستورات اسلامی، گفت: هیچ موضوعی در دین اسلام منع نشده است مگر دارای مضاری برای انسان باشد پس رعایت واجبات و محرمات اسلام، سلامت جسم و روح را برایش به ارمغان می آورد و برای دستیابی به سلامت جسم باید از تغذیه سالم که بر اساس فرهنگ اسلامی بارور شده است بهره مند شویم.

فتاحی با اشاره به اینکه انسان سالم محور توسعه است، افزود: انسان سالم در اسلام نیازمند تغذیه سالم است و این تغذیه باید با فرهنگ اسلامی بارور شود تا روح و جسم در پرتو آن به شادابی و نشاط برسد و این امر محقق نمی شود مگر فرهنگ اسلامی بی ریا به کار گرفته شود.

وی با اشاره به ضرورت و لزوم فرهنگ سازی تغذیه سالم و اسلامی، گفت: باید اسلامیتی فرهنگ سازی شود که اسلام ناب محمدی است تا در پرتو آن عمل به واجبات و محرمات جامه عمل بپوشد و جسم و روح سالم در جامعه محقق شود.

منبع: ایکنا