لالای فرشته

زندگینامه نوابغ

معرفی ده کودک نخبه و موفق جهان با گزارش تصویری

بچه ها شخصيت جالب و عجيبي دارند، به نوعی كه گاهی اوقات حركات عجيب و غريب از خود نشان می دهند كه باورش برای خيلی ها مشكل است، گاهی اوقات آنان با وجود سن كم، دست به كارهای خارق العاده ای می زنند كه باعث تعجب می شود و انسان را تا مرحله حيرت پيش می برد، درست مثل 10 بچه ای كه ما از آنان به عنوان اعجوبه ياد می كنيم، لطفا مطلب زير را بخوانيد.

«كيم اونگ يونگ»، باهوشترين فرد دنيا

n1

اين فوق نابغه كره ای در سال 1962 به دنيا آمد و در حال حاضر باهوشترين فرد دنيا محسوب می شود. او در چهار سالگی می توانست زبان های ژاپنی، كره ای، آلمانی و انگليسی را بخواند. در پنج سالگی سخت ترين مسئله های ديفرانسيل و انتگرال را حل می كرد و بهره هوشی بسيار بالا يعنی بالای 210 داشت. كيم از 3 تا 6 سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ يانگ بود و در 7 سالگی به «ناسا» دعوت شد. او در پانزده سالگی دكترای خود را گرفت.

«گريگوری اسميت»، كانديدای صلح نوبل

n2

گريگوری اسميت در سال 1990 به دنيا آمد. در دو سالگی می توانست بخواند و در ده سالگی وارد دانشگاه شد. ولی نبوغ تحصيلی، تنها نيمی از داستان گريگوری اسميت است. او عاشق صلح می باشد و از سنين كم به عنوان حامی و يكی از فعالان حقوق كودك و صلح جهانی به كشورهای مختلف دنيا سفر كرده است. او موسس سازمان بين المللی دفاع جوانان است كه اصول صلح را به كودكان و جوانان سراسر دنيا آموزش می دهد. او با بيل كلينتون و ميخائيل گورباچوف مذاكره داشته و در مقابل سازمان ملل سخنراني كرده است. گريگوری در 12 سالگی كانديدای اخذ جايزه صلح نوبل شد.

«اكريت جاسوال»، جراح هفت ساله

n3

اكريت جاسوال يك نوجوان هندی است كه باهوشترين فرد هندی به شمار می رود. او در سال 2000 و در هفت سالگی اولين موفقيت پزشكی خود را به دست آورد. بيمار او دختری هشت ساله بود كه پول كافی برای رفتن به بيمارستان نداشت. دست اين دختر به حدی سوخته بود كه جمع شده و به شكل مشت در آمده بود. اكريت هيچ تجربه ای در جراحی نداشت، ولي اين دختر را عمل كرد و او ديگر می توانست انگشتان خود را باز و بسته كند. اكريت به مطالعات پزشكی خود ادامه داد و در دوازده سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او هم اكنون كوچكترين دانشجوی دانشكده پزشكی هند است.

«كلئوپاترا استراتان»، خواننده سه ساله

n4

كلئوپاترا در اكتبر 2002 در مولداوی به دنيا آمد. پدر او نيز يك خواننده است. كلئوپاترا كوچكترين خواننده پر درآمد دنيا به حساب می آيد. او در سال 2006 آلبوم «در 3 سالگي» را روانه بازار كرد و ركورد فروش آلبوم های موسيقي دنيا را شكست. او برای هر آهنگ خود هزار يورو می گيرد.

«آليتا آندره» نقاش دو ساله

n5

آليتا دو ساله است ولی نقاشی را پيش از اين آغاز نموده است. وقتی «مارك جميسون» رئيس گالری نقاشی ملبورن استراليا نقاشی های اين هنرمند را ديد آنقدر از آن خوشش آمد كه تصميم گرفت آنها را در يك نمايشگاه به نمايش بگذارد. اين نمايشگاه با استقبال گرم تماشاچيان مواجه شد و همه می خواستند خالق آن آثار را ببينند. در آن زمان بود كه جميسون تازه متوجه شد نقاش اصلي آن تابلوها دختر 22 ماهه هنرمند يعني «آليتا آندره» است.

«آرون كريپكه» در دوران دبيرستان استاد هاروارد شد

n6

سائول در سال 1940 در نيويورك به دنيا آمد. او يك نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی جبر را كشف كرد و در پايان دوره ابتدايی هندسه، حساب و فلسفه را به پايان رساند. در نوجوانی يك سری مقاله نوشت كه معلوم شد همه اصول منطق كيفی هستند. در همان زمان از سوی دانشگاه هاروارد نامه ای به او رسيد كه از وی دعوت می كرد برای تدريس به آن دانشگاه برود. او می گويد: «مادرم گفت بايد اول دبيرستان را تمام كنم و بعد به دانشگاه بروم». بعد از دبيرستان، سائول استاد هاروارد شد و اكنون بزرگترين فيلسوف زنده دنيا می باشد.

«مايكل كرنی» ليسانسيه ده ساله و ميليونر تلويزيونی

n7

مايكل كرنی 24 سال دارد. او در ده سالگی مدرك ليسانس خود را گرفت و در سال 2008 در مسابقه «كی می خواهد ميليونر شود» شركت كرده و برنده يك ميليون دلار جايزه شد. او ركوردهای جهانی بسياری دارد كه يكی از آنها تدريس در دانشگاه در 17 سالگی است.

«الينا اسميت» مشاور راديويی 7 ساله

n8

ايستگاه راديویی شهر الينا زمانی به او به عنوان مشاور يا سنگ صبور يك شغل داد كه او به راديو زنگ زد و در پاسخ به زن شنونده ای كه از كار بیكار و افسرده شده بود، گفت: «عزيزم فقط بايد با دوستانت به ورزش بولينگ بروی و روزی يك ليوان شير بنوشی». توصيه الينا آنقدر برای شنوندگان جالب بود كه اين ايستگاه راديویی هفته ای يك ساعت، او را به عنوان سنگ صبور به استوديو دعوت می كرد. الينا مشاوره های مختلفی به شنوندگان می دهد و مشكلات بسياری از به هم خوردن نامزدی تا از بين بردن بوی بد عرق را پاسخ می دهد. وقتی يك شنونده برای او نوشت كه چطور شوهر پيدا كند؟ الينا پاسخ داد: «به خودت برس ولی زياد آرايش نكن» و وقتی شنونده ديگری پرسيد چه كار كند تا نامزدش به سوی او باز گردد گفت: «اين مرد ارزش دلشكسته شدن ندارد. زندگی آنقدر كوتاه است كه نبايد به خاطر يك مرد آن را خراب كرد».

«فابيانو لوييجی كاروانا» اعجوبه شطرنج

n9

فابيانو يك نوجوان 16 ساله ايتاليایی است كه در 14 سالگی استاد بزرگ شطرنج شد. او بهترين شطرنج باز زير هجده سال در سراسر دنياست.

«ويلی موسكونی» آقای بيليارد در 6 سالگی

n10

موسكونی معروف به آقای بيليارد در آمريكا از شش سالگی به طور حرفه ای بيليارد بازی می كرد. او در حقيقت بازی بيليارد را از تمرين كردن با سيب زمينی ها كوچك آغاز كرده بود. مدتی بعد پدرش به نبوغ او پی برد و او را در مسابقات بزرگ شركت داد.